Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 01:29 Bu haber 806 kez okundu
 
Toros dağlarında renk cümbüşü
TURİZM Haberi
Toros dağlarında renk cümbüşü

Sıradışı coğrafyası, endemik bitkileri, kendine has iklimsel özellikleri ve doğal güzellikleriyle Toros Dağları eteğindeki yaylalar bugünlerde rengarenk çiçeklerin açması nedeniyle seyrine doyumsuz manzara sunuyor.

Seydişehir- Antalya güzergahı kervan yolu üzerinde sıralı toros dağlarının yüksek zirvelerine kadar sarı, kırmızı, turuncu  çiçekleri nedeniyle ayrı bir güzelliğe bürünen bölge yüksek zirvelerde halen duran kar kütlelerinin beyazı, yemyeşil doğasıyla görenleri adeta büyülüyor.

Toros dağları eteklerindeki yaylalarda enfes manzarasını izlemeye gelen doğa fotohrafcısı Hasan Zorlu “Sarı Komar” ve “Sarı Ağu” olarak adlandırılan zifin çiçeklerinin büyülü dünyasını fotoğraflayanlardan birisi oldu.

Aromatik kokusunu tüm coğrafyaya salan zifin çiçekleri arasında fotoğraf çeken Hasan Zorlu, “Doğa ve çiçekler hoşumuza gidiyor. Yayla çiçeklerini koklanıp içinde fotoğraf çekilelim derken kendimizi kaybediyoruz. Buraları rengarenk görünce mutlu oluyoruz. Doğa harika. Yeşilin her tonu, sarı ve morun yanında zirvelerdeki kar kütleleriyle birlikte muhteşem bir manzaraya tanıklık ettik” diye konuştu.

Foto; Hasan Zorlu

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Toros, dağlarında, renk, cümbüşü,
Yorumlar
Haber Yazılımı