Haber Detayı
17 Eylül 2020 - Perşembe 01:18 Bu haber 1363 kez okundu
 
TTB: Bu topraklarda binlerce yıldır hekimlik yapıyoruz
SAĞLIK Haberi
TTB: Bu topraklarda binlerce yıldır hekimlik yapıyoruz

MHP genel başkanı Bahçeli'nin 'hain' diye nitelendirmesi ve kapatılması çağrısında bulunduğu Türk Tabipler Birliği'nden ilk açıklama geldi. TTB, "Tıbbın kurucuları İstanköylü Hipokrates'ten, Bergama'lı Galenos'tan bu yana burada, bu topraklardayız. Bu topraklarda binlerce yıldır 'iyi hekimlik' yaptık, yapıyoruz ve yapacağız" denildi.
Türk Tabipler Birliği, 'hain' diye nitelendirip "kapatılsın" çağrısında bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi: "Tıbbın kurucuları İstanköylü Hipokrates'ten, Bergama'lı Galenos'tan bu yana burada, bu topraklardayız. Bu topraklarda binlerce yıldır 'iyi hekimlik' yaptık, yapıyoruz ve yapacağız."  Bahçeli, TTB'ye karşı sabır ve tahammül gösterilmesinin artık imkansız olduğunu, bir an önce kapatılması ve yöneticileri hakkında adli işlem yapılması gerektiğini belirtmişti. TTB ise, yaptığı ilk açıklamada, tıbbın kurucularından bu yana bu topraklarda hekimlik yaptıklarını hatırlattılar.  TTB'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, şöyle denildi: "İyi ki TTB var. Ama daha da önemlisi; İyi ki bu ülkede iyi hekimlik değerlerinin, halkın sağlık hakkının ve mesleki - etik dayanışmanın önemini bilen milyonlar var... Biz hekimiz, Biz Türk Tabipler Birliği'yiz. Tıbbın kurucuları İstanköylü Hipokrates'ten, Bergama'lı Galenos'tan bu yana burada, bu topraklardayız. Bu topraklarda binlerce yıldır 'iyi hekimlik' yaptık, yapıyoruz ve yapacağız."  
NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabı üzerinden TTB'nin 'Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz' eylemini 'haince' diye nitelendirmiş ve TTB'nin kapıtılması, yöneticileri hakkında da adli işlem yapılması çağrısında bulunmuştu.
 

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: TTB:, Bu, topraklarda, binlerce, yıldır, hekimlik, yapıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı