Haber Detayı
07 Eylül 2020 - Pazartesi 12:19 Bu haber 1559 kez okundu
 
Tutal, plazma bağışı çağrısında bulundu
BELEDİYE Haberi
Tutal, plazma bağışı çağrısında bulundu

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, COVID-19 tanısı konulan, tedavi sürecinin ardından iyileşen ve belirlenen şartlara uygun vatandaşlara immün plazma bağışında bulunmaları çağrısı yaptı.

Başkan Tutal, Korona virüs salgınının kısa sürede tüm dünyayı etkisi altın alması ile tedavi yöntemlerinin başında immün plazma bağışının önemli olduğunu kaydetti.

Kontrollü sosyal hayata geçişin ardından son dönemde vaka sayılarında artış yaşandığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Vatandaşlarımızdan maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymalarını istirham ediyorum. Her birimiz, karşımızdakinin sağlığını düşünerek hareket etmek durumundayız. Bu konuda lütfen her zamankinden daha duyarlı olalım" dedi.

Korona virüsün Konya ve ilçelerinde son dönemde çok yoğun olduğunu belirten Başkan Tutal; Konya vaka sıralamasında ilk beşte yer alıyor. Bunun önüne geçebilmek için vatandaşlarımızın hijyen ve mesafe kuralına dikkat etmesi gerekiyor. Bunun yanında da bu salgına yakalanan ve durumu ağır olan hastalarımıza yardımcı olabilmek için immün plazmanın çok önemli bir etkisi var. Benim, hemşerilerimden ve vatandaşlarımdan istirhamım bu hastalığı geçirmiş, bağışıklık kazanmış ve plazma verecek durumda olan kardeşlerimizin bağışta bulunmaları.

Millet olarak kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı her zaman çok yoğun yaşayan bir milletiz. Bu süreçte de her zamankinden fazla kenetlenerek hastalarımızın tedavisinde kullanılmak üzere Türk Kızılay’ına immün plazma bağışında bulunabiliriz. Bağışlanacak her kan plazması bir can için umut olacak” şeklinde konuştu.

Koronavirüs salgınında temizlik, maske ve mesafe kurularına uymanın önemine dikkat çeken Başkan Tutal; Bu kurallara uyduğumuz zaman ben inanıyorum ki bu salgının üstesinden geleceğiz. Bu konuda duyarlı olmalıyız” dedi.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Tutal,, plazma, bağışı, çağrısında, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı