Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 00:35 Bu haber 1594 kez okundu
 
Uğur Mumcu’yu, ölümünün 27’nci yılında anıyoruz
Vurulduk ey halkım, unutma bizi
YAŞAM Haberi
Uğur Mumcu’yu, ölümünün 27’nci yılında anıyoruz

“Kendimiz gibi yaşayan binlerce yoksulun yüreğini yüreğimizde yaşayarak katıldık o büyük kavgaya. Ecelsiz öldürüldük. Dövüldük, vurulduk, asıldık, Vurulduk ey halkım unutma bizi…”

“Uğur Mumcu, ülkemizin yetiştirdiği dürüst, ilkeli, mesleğini onuruyla yapan bir gazeteciydi. Meslek etiğine önem veren, kalemini kişisel menfaatleri uğruna satmayan bir vatanseverdi.  Bütün yaşamını gerçeklerini araştırmaya adayan, halkı doğru bilgilendirmek için hiçbir tehdit ve baskıya boyun eğmeyen Uğur Mumcu, Türkiye’deki araştırmacı gazeteciliğin en iyi temsilcilerinden biriydi.

Yaşamını halkın aydınlanmasına adayan, demokratik ve tam bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti için mücadele eden Uğur Mumcu’nun en büyük mirası, geleceğe ışık tutacak olan eserleridir. Uğur Mumcu, mesleğine duyduğu saygı, vatanına ve milletine duyduğu sevgi ile her zaman örnek alınacak ve hatırlanacaktır.

24 Ocak 1993’te,evinin önündeki aracına konulan bomba ile haince katledilmesinin üzerinden geçen 27 yılda, Uğur Mumcu’yu katleden gerçek failler hala ortaya çıkarılmamıştır. Gerçek failleri ortaya çıkarmayanlar, aydınlık gelecekten korkanlardır.

Gerçeklerin üzerine cesaretle giden araştırmacı-gazeteci Uğur Mumcu’yu, ölümünün 27’nci yılında özlem ve saygıyla anıyorum”

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Uğur, Mumcu’yu,, ölümünün, 27’nci, yılında, anıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı