Reklam kod içeriği yüklenmemiş.
wassap
Form
SİVİL TOPLUM (SG) - Seydişehir Gündem | Haber Girişi: 28.10.2021 - 01:01, Güncelleme: 28.10.2021 - 01:02

Pancar ekicileri kooperatifinde yeni dönem

 

Pancar ekicileri kooperatifinde yeni dönem

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifinde’nin 69. Olağan Genel Kurulu, Konya Şeker Merkez Kampüsünde gerçekleştirildi.
PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk’un aday olmadığı ve 5 adayın seçimlerde yarıştığı genel kurulda başkanlığı Ramazan Erkoyuncu aldı. Özkan Taşpınar, Ramazan Erkoyuncu, Yusuf Erdem, Alişan Taşpınar ve Mehmet Öğdüm’ün aday olarak yarıştığı seçimlere geçildi. Gizli oy ve açık sayım usulüyle yapıldı. 5 adayın yarıştığı seçimde oylar şu şekilde dağıldı; Ramazan Erkoyuncu: 4624 ÖzkanTaşpınar: 3997 Yusuf Erdem 2337 Alişan Taşpınar: 1529 Mehmet Öğdüm: 161 Geçersiz: 167 RAMAZAN ERKOYUNCU KİMDİR? 1958 yılında Konya’nın Çumra ilçesi Türkmencamili köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Çumra’da tamamladı. Lise eğitimine Meram Ticaret Meslek Lisesinde devam etti. 1992 yılına kadar Çumra’da manifaturacılık ve çiftçilikle uğraştı. 1992-2002 yılları arasında Karaman’da traktör ana bayiliği yaptı. 1998-2005 yıllarında Çumra’da hububat bakliyat işi yapan Erkoyuncu, 2003 yılında Konya’da inşaat ve müteahhitlik yapmaya başlamıştır. 1999 yılında Çumra Şeker Fabrikası’nın kuruluş çalışmaları başlangıcı içerisinde olan Ramazan Erkoyuncu, Çumra Şeker Fabrikası’nın kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 2004-2009 yılları arasında Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin iştiraki olan Şekersüt Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Ramazan Erkoyuncu , kurumu sektörde pazar payında birinci olarak 2009 yılına kadar getirmiştir.Bu yönetimi esnasında Ulusal Süt konseyinde aktif rol oynamıştır. Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin en önemli ve ilk hayvancılık yatırımlarından olan Şekersüt Çiftliğini kurmuştur. 2007-2011 yılları arasında Türkiye Güreş Federasyonu yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuştur. Bu süreler içerisinde çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek, federasyon ve kooperatiflerde yer almıştır. 2017 yılında Küçükbaş hayvancılık ile ilgili yatırımlar yapan Ramazan Erkoyuncu ata mesleği olan çiftçilik çalışmalarına devam etmektedir. Aktif olarak Çiftçilik, hayvancılık, inşaat ve müteahhitlik yapmaktadır. Ramazan Erkoyuncu evli, 3 çocuk babasıdır.  Yeni Başkan Ramazan Erkoyuncu, Seydişehir Gündem portalına seçimler sonra yaptığı açıklamasında ‘’Güzel bir seçim oldu. Şükürler olsun kazandık. İnşallah bundan sonra daha güzel olur. Memleketimiz için güzel işleri birlikte yaparız. Seydişehir’i yakında ziyaret edeceğim’’ dedi.               
Konya Pancar Ekicileri Kooperatifinde’nin 69. Olağan Genel Kurulu, Konya Şeker Merkez Kampüsünde gerçekleştirildi.

PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk’un aday olmadığı ve 5 adayın seçimlerde yarıştığı genel kurulda başkanlığı Ramazan Erkoyuncu aldı.

Özkan Taşpınar, Ramazan Erkoyuncu, Yusuf Erdem, Alişan Taşpınar ve Mehmet Öğdüm’ün aday olarak yarıştığı seçimlere geçildi. Gizli oy ve açık sayım usulüyle yapıldı.

5 adayın yarıştığı seçimde oylar şu şekilde dağıldı;

Ramazan Erkoyuncu: 4624

ÖzkanTaşpınar: 3997

Yusuf Erdem 2337

Alişan Taşpınar: 1529

Mehmet Öğdüm: 161

Geçersiz: 167

RAMAZAN ERKOYUNCU KİMDİR?

1958 yılında Konya’nın Çumra ilçesi Türkmencamili köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Çumra’da tamamladı. Lise eğitimine Meram Ticaret Meslek Lisesinde devam etti. 1992 yılına kadar Çumra’da manifaturacılık ve çiftçilikle uğraştı. 1992-2002 yılları arasında Karaman’da traktör ana bayiliği yaptı. 1998-2005 yıllarında Çumra’da hububat bakliyat işi yapan Erkoyuncu, 2003 yılında Konya’da inşaat ve müteahhitlik yapmaya başlamıştır.

1999 yılında Çumra Şeker Fabrikası’nın kuruluş çalışmaları başlangıcı içerisinde olan Ramazan Erkoyuncu, Çumra Şeker Fabrikası’nın kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 2004-2009 yılları arasında Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin iştiraki olan Şekersüt Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Ramazan Erkoyuncu , kurumu sektörde pazar payında birinci olarak 2009 yılına kadar getirmiştir.Bu yönetimi esnasında Ulusal Süt konseyinde aktif rol oynamıştır. Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin en önemli ve ilk hayvancılık yatırımlarından olan Şekersüt Çiftliğini kurmuştur. 2007-2011 yılları arasında Türkiye Güreş Federasyonu yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuştur.

Bu süreler içerisinde çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek, federasyon ve kooperatiflerde yer almıştır. 2017 yılında Küçükbaş hayvancılık ile ilgili yatırımlar yapan Ramazan Erkoyuncu ata mesleği olan çiftçilik çalışmalarına devam etmektedir. Aktif olarak Çiftçilik, hayvancılık, inşaat ve müteahhitlik yapmaktadır. Ramazan Erkoyuncu evli, 3 çocuk babasıdır. 

Yeni Başkan Ramazan Erkoyuncu, Seydişehir Gündem portalına seçimler sonra yaptığı açıklamasında ‘’Güzel bir seçim oldu. Şükürler olsun kazandık. İnşallah bundan sonra daha güzel olur. Memleketimiz için güzel işleri birlikte yaparız. Seydişehir’i yakında ziyaret edeceğim’’ dedi. 

             

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve seydisehirgundem.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Reklam kod içeriği yüklenmemiş.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.