Reklam içeriği yüklenmemiş.
wassap
ANALİZ Haber Girişi: 13.02.2021 - 11:26, Güncelleme: 09.09.2021 - 14:46

Sevgi dolu bir dünyada yaşayalım

 

Sevgi dolu bir dünyada yaşayalım

14 Şubat pazar günü sevgililer günü her şeyden önce dünya için sevgi günüdür. Bu etkinlik günlerinin önemini günümüz kuşaklarına iyi anlatmalıyız. Çünkü dünyamız savaşlar kavgalar, nedensiz ölümlerle zor bir süreçten geçiyor. Etrafı sevgisizlik çemberi ile çevrili dünyamızın ve ülkemizin sevgiye, insani dayanışmaya, kardeşliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuyor. Sevgi yalnızca insanı değil doğadaki tüm varlıkların içinde yer alan yüce bir duygudur. İçinde sevgi taşımayan insanın zihninde güzellikler belirmediği gibi sevgisiz insanların ne mutlu olması ne de etrafına mutluluk vermesi mümkündür. Paylaşıldıkça çoğalan sevgi, kişisel içgüdülere teslim edilmeyecek kadar büyük, bir kişinin yüreğine tüm evreni sığdıracağı kadar derin bir duygudur. Sevgi ile başlanan her işin ayrı bir heyecanı, mutluluğu vardır. O yüce duygu umudu çoğaltır, insanlara, hayal kurma ve onların peşinden koşma cesareti verir. Binlerce yıldır, Ölüyoruz, öldürüyoruz, öfkeliyiz, tahammülsüzüz. Anlaşmaya değil vurmaya kırmaya üstün gelmeye prim veriyoruz. Güçlüye biat, etmiş, İyi’yi güçsüz görmüşüz hep. Dürüst değiliz hiç birimiz. İşimizi yaparken, bir şey satarken, sohbet ederken bile. Tek sorun cehalet mi? Hayır! Kesinlikle hayır! Çünkü sevgisiz bir tarihten geliyoruz. Öldürmeyi ganimeti hak bilen savaşların, fetihlerin kutsandığı, dayılığın mafya saldırganlığının itibar gördüğü, şiddetin vazgeçilmez olduğu, sevgisiz bir kültürden, erdemsiz bir geçmişten geliyoruz. Bunun için Seyyid Harun Velinin, Hz Mevlana’nın, Hacı Bektaşların, dağları delen Ferhat ile şirin hikâyelerinin ve daha nicelerinin sevgi ve hoşgörü anlayışına günümüzde ihtiyaç vardır. İşte sevgililer günü yalnızca karşılıksız romantik aşktan ibaret değildir. 14 Şubat sevgiye dayalı etkinliklerimiz inşallah sevgiyi, hoş görüyü büyüklüğü kazandırır. Barış içerisinde savaşsız kavgasız ortamlar kadınlarımızın kızlarımızın öldürülmediği mutlu yılların yaratılmasına da yol açar. Hem ilçemizi hem de ülkemizi yöneten yetkililerimize sesleniyorum! Sevgiyle inşa edilecek barışçıl projelere ihtiyaç var. Kavgaya sevgisiz kültürlere değil. Sevgi ortamlarını yaratacak sevgililer gününü kutluyoruz!

14 Şubat pazar günü sevgililer günü her şeyden önce dünya için sevgi günüdür.

Bu etkinlik günlerinin önemini günümüz kuşaklarına iyi anlatmalıyız. Çünkü dünyamız savaşlar kavgalar, nedensiz ölümlerle zor bir süreçten geçiyor. Etrafı sevgisizlik çemberi ile çevrili dünyamızın ve ülkemizin sevgiye, insani dayanışmaya, kardeşliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuyor. Sevgi yalnızca insanı değil doğadaki tüm varlıkların içinde yer alan yüce bir duygudur. İçinde sevgi taşımayan insanın zihninde güzellikler belirmediği gibi sevgisiz insanların ne mutlu olması ne de etrafına mutluluk vermesi mümkündür. Paylaşıldıkça çoğalan sevgi, kişisel içgüdülere teslim edilmeyecek kadar büyük, bir kişinin yüreğine tüm evreni sığdıracağı kadar derin bir duygudur. Sevgi ile başlanan her işin ayrı bir heyecanı, mutluluğu vardır. O yüce duygu umudu çoğaltır, insanlara, hayal kurma ve onların peşinden koşma cesareti verir.

Binlerce yıldır, Ölüyoruz, öldürüyoruz, öfkeliyiz, tahammülsüzüz. Anlaşmaya değil vurmaya kırmaya üstün gelmeye prim veriyoruz. Güçlüye biat, etmiş, İyi’yi güçsüz görmüşüz hep. Dürüst değiliz hiç birimiz. İşimizi yaparken, bir şey satarken, sohbet ederken bile.

Tek sorun cehalet mi? Hayır!

Kesinlikle hayır! Çünkü sevgisiz bir tarihten geliyoruz. Öldürmeyi ganimeti hak bilen savaşların, fetihlerin kutsandığı, dayılığın mafya saldırganlığının itibar gördüğü, şiddetin vazgeçilmez olduğu, sevgisiz bir kültürden, erdemsiz bir geçmişten geliyoruz.

Bunun için Seyyid Harun Velinin, Hz Mevlana’nın, Hacı Bektaşların, dağları delen Ferhat ile şirin hikâyelerinin ve daha nicelerinin sevgi ve hoşgörü anlayışına günümüzde ihtiyaç vardır.

İşte sevgililer günü yalnızca karşılıksız romantik aşktan ibaret değildir. 14 Şubat sevgiye dayalı etkinliklerimiz inşallah sevgiyi, hoş görüyü büyüklüğü kazandırır. Barış içerisinde savaşsız kavgasız ortamlar kadınlarımızın kızlarımızın öldürülmediği mutlu yılların yaratılmasına da yol açar.
Hem ilçemizi hem de ülkemizi yöneten yetkililerimize sesleniyorum! Sevgiyle inşa edilecek barışçıl projelere ihtiyaç var. Kavgaya sevgisiz kültürlere değil.

Sevgi ortamlarını yaratacak sevgililer gününü kutluyoruz!

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve seydisehirgundem.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Reklam içeriği yüklenmemiş.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.