Reklam kod içeriği yüklenmemiş.
wassap
Form
Ayşegül Çağıl
Köşe Yazarı
Ayşegül Çağıl
 

Cumhuriyet

Yeni Türk alfabesi kanunun yürürlüğe girmesiyle devrimlerin gelmesi cumhuriyet anlamını taşıyarak yüce Türk milletine ulusça milli değerler katarak kazandırmıştır. Cumhuriyetten öncesi ve sonrası diyerek tarihe doğru bir yolculuk yapacak olursak bunu yüreklerimizde oluşan milli değerlere bağımlı olan bağlılığımızla o sevgiyle çarpan yüreklerde bularak görmek elbette ki mümkündür. Her birimizin yürekten gelerek kalbinde atan bir sevdadır. Toprak, Vatan, Bayrak, Din İslamiyet, İnsan, Millet, istiklal marşımız, Devlet ve Ülkemiz birçok millî değerlerimiz bizi biz yapan insan ve diğer milletlerden bizleri ayırabilen onurlu bir millet olma özelliğini taşıyor olmamız değil midir? Bu fikirlerin eşiğinde bölünmezliğiyle bütünlüğünü sağlayan beraberliğin birliğini ve dirliği bozmak isteyenlere karşı dimdik ayakta tutacak düşünce ile zihniyet yapısı olarak bizlerin hep sağduyuyla yaklaşımı uyanık olmamızı sağlayabilecek milli değerlerdir. İstiklal ve İstikbal hürriyet, gelecek biri birinin gölgesinde ne kadar anlamlıdır. Zihinsel düşünceyle fikirlerin ayrışması insanı böldüğü gibi o toplumu toplumsal olarak insanı kemirerek bitiren o toplumun içten içe derinden etkileyip yaralayarak çürüten içsel bozulması nedenlerini oluşturur. Bizler milletçe bu konuda oldukça kontrolü bir şekilde uyanık halde duyarlı ve sağduyu sahibi olmalıyız. Çağımızın en büyük tehlikesi zihinsel fikir ve düşünce ayrışımının içinde bunu yaşıyor olmamız beklide önümüzdeki günlerde gelebilecek olan toplumsal yapının yapılaşma özelliklerini bozabilecek şekilde gelebilecek en büyük tehlikelerin farkına bile varamıyoruz. Unutmayım ki bizler manevi değerleri çok, çok yüksek olan bir neslin geleceğini oluşturan evlatları ve torunlarıyız. Cumhuriyet bizlerde bizde böyle anlamlı olmalıdır. Manevi değerlerimiz göğüslerde İslam'ın inancı iman inanarak yüreklerde kalplere konan iman ve inancın gölgesinde oluşan güçlü iman gücüyle inanarak bizler onurlu bir millet ve ulus olma özelliğini taşıyoruz. Allah'ın izniyle ve yine Allah'ın yardımıyla Atatürk önderliğinde yüce Türk milleti iman gücüyle inanarak bugünlere gelmiştir. Durum bu kadar net ve açıkken zihinlerdeki karışık olan bu karmaşıklığı oluşturan insanları fikir ve düşünce ayrışımına düşüren sebepler peki nelerdir?
Ekleme Tarihi: 24 Kasım 2021 - Çarşamba

Cumhuriyet

Yeni Türk alfabesi kanunun yürürlüğe girmesiyle devrimlerin gelmesi cumhuriyet anlamını taşıyarak yüce Türk milletine ulusça milli değerler katarak kazandırmıştır.

Cumhuriyetten öncesi ve sonrası diyerek tarihe doğru bir yolculuk yapacak olursak bunu yüreklerimizde oluşan milli değerlere bağımlı olan bağlılığımızla o sevgiyle çarpan yüreklerde bularak görmek elbette ki mümkündür.

Her birimizin yürekten gelerek kalbinde atan bir sevdadır.

Toprak, Vatan, Bayrak, Din İslamiyet, İnsan, Millet, istiklal marşımız, Devlet ve Ülkemiz birçok millî değerlerimiz bizi biz yapan insan ve diğer milletlerden bizleri ayırabilen onurlu bir millet olma özelliğini taşıyor olmamız değil midir?

Bu fikirlerin eşiğinde bölünmezliğiyle bütünlüğünü sağlayan beraberliğin birliğini ve dirliği bozmak isteyenlere karşı dimdik ayakta tutacak düşünce ile zihniyet yapısı olarak bizlerin hep sağduyuyla yaklaşımı uyanık olmamızı sağlayabilecek milli değerlerdir.

İstiklal ve İstikbal hürriyet, gelecek biri birinin gölgesinde ne kadar anlamlıdır.

Zihinsel düşünceyle fikirlerin ayrışması insanı böldüğü gibi o toplumu toplumsal olarak insanı kemirerek bitiren o toplumun içten içe derinden etkileyip yaralayarak çürüten içsel bozulması nedenlerini oluşturur.

Bizler milletçe bu konuda oldukça kontrolü bir şekilde uyanık halde duyarlı ve sağduyu sahibi olmalıyız.

Çağımızın en büyük tehlikesi zihinsel fikir ve düşünce ayrışımının içinde bunu yaşıyor olmamız beklide önümüzdeki günlerde gelebilecek olan toplumsal yapının yapılaşma özelliklerini bozabilecek şekilde gelebilecek en büyük tehlikelerin farkına bile varamıyoruz.

Unutmayım ki bizler manevi değerleri çok, çok yüksek olan bir neslin geleceğini oluşturan evlatları ve torunlarıyız.

Cumhuriyet bizlerde bizde böyle anlamlı olmalıdır.

Manevi değerlerimiz göğüslerde İslam'ın inancı iman inanarak yüreklerde kalplere konan iman ve inancın gölgesinde oluşan güçlü iman gücüyle inanarak bizler onurlu bir millet ve ulus olma özelliğini taşıyoruz.

Allah'ın izniyle ve yine Allah'ın yardımıyla Atatürk önderliğinde yüce Türk milleti iman gücüyle inanarak bugünlere gelmiştir.

Durum bu kadar net ve açıkken zihinlerdeki karışık olan bu karmaşıklığı oluşturan insanları fikir ve düşünce ayrışımına düşüren sebepler peki nelerdir?

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve seydisehirgundem.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.