Kurban paylaşmaktır, kardeşliktir, iyiliktir, berekettir.
Haber Detayı
10 Ocak 2021 - Pazar 03:29 Bu haber 2969 kez okundu
 
Bisikletçiler doğa için pedal çevirdi, çevre temizliği yaptı
Görüntülü haber..
SPOR Haberi
Bisikletçiler doğa için pedal çevirdi, çevre temizliği yaptı

Seydişehir Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği üyeleri, "Doğa için pedalla" sloganıyla bisiklet turu düzenledikleri Pınarbaşı tepesindeki ormanlık alanda çevre temizliği yaptı. 1200 adet badem, meşe palamudu tohumu ekti.

Dernek Başkanı Ali Öz, Doğa için pedalla sloganıyla Pınarbaşı’na bisiklet turu etkinliği düzenlediklerini ve çevre temizliği yaptıklarını anlattı.

Seydişehir’in önemli turizm alanlarından biri olan Pınarbaşı tepesi çevresinin ziyaretçiler tarafından kirletildiğini ifade eden Öz, 4 saat süren temizlikte 30 torba dolusu çöp topladıklarını aktardı.

Öz, "Doğada bırakılması gereken tek şey ayak izi olması gerekirken alana bırakılan çöp çeşitliliği bizleri bile hayrete düşürdü. Her türlü çöpler alana bırakılmış. Lütfen bu alanları koruyalım ve kirleten insanlara müsaade etmeyelim. Hep beraber burayı daha güzel konuma getireceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sadece çevre temizliği değil 1200 adet badem ve meşe palamudu tohumu ektik. Mevsimin uygun olduğu her günde ağaç dikmeye devam edeceğiz. Çevre konusunda da farkındalık oluşturacak etkinlikleri sürdüreceğiz’’ dedi.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Bisikletçiler, doğa, için, pedal, çevirdi,, çevre, temizliği, yaptı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı