Kurban paylaşmaktır, kardeşliktir, iyiliktir, berekettir.
Haber Detayı
01 Haziran 2021 - Salı 01:34 Bu haber 1448 kez okundu
 
Ceza infaz kurumu kütüphaneleri için kitap bağış kampanyası
KÜLTÜR - SANAT Haberi
Ceza infaz kurumu kütüphaneleri için kitap bağış kampanyası

Konya’nın Seydişehir ilçesi Adliyesinde, Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığınca başlatılan "Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanyası" kapsamında tören düzenlendi.

Milli İrade Meydanında başlatılan kitap bağış kampanyası törenine Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Cumhuriyet Başsavcısı Durmuş Ali Karakoca, Ağır Ceza Reisi Mehmet Kahyaoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Salih Yahya Koca, Hâkim ve Savcılar ile birlikte protokol üyeleri, kütüphane müdürü,  Ceza İnfaz Kurumu Müdürleri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Cumhuriyet başsavcısı Durmuş Ali Karakoca, Adalet Bakanlığınca düzenlenen projelerle hükümlülerin topluma kazandırılması, yeniden suç işlemelerinin önlenmesi ve sorumluluk duygusuna sahip bireyler olarak hayatlarını devam ettirebilmelerine katkı sunulduğunu dile getirdi.

Ceza İnfaz Kurumlarında bulunan hükümlü ve tutuklulara yönelik çalışmaların önemine değinen Karakoca, şunları ifade etti:

"Hükümlü ve tutuklulara yönelik çeşitli eğitim, öğretim ve sosyal-kültürel alanlarda yapılan çalışmalarla onların sosyal ve manevi yönden uyumlu bir birey olmaları, yapıcı ve üretken kişiler olarak kendilerini geliştirebilmeleri, doğru davranış, tutum ve alışkanlıkları benimsemeleri amaçlanmaktadır. Hükümlü ve tutukluların toplumla uyumlu hale gelmelerinde sosyalleşmelerinin sağlanmasında, ceza infaz kurumlarımızda bulunan kütüphanelerin katkısı son derece önemlidir." ifadesini kullandı.

Konuşmanın ardından Başsavcı Karakoca ve protokol üyeleri kurulan kitap bağış standının açılış kurdelesini kesti.

Kurdele kesiminin ardından Karakoca ve protokol üyeleri kitap bağışında bulundu.

Kitap standının 16 Haziran'a kadar bağış kabul edeceği bildirildi.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Ceza, infaz, kurumu, kütüphaneleri, için, kitap, bağış, kampanyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı