Kurban paylaşmaktır, kardeşliktir, iyiliktir, berekettir.
Haber Detayı
24 Haziran 2021 - Perşembe 02:32 Bu haber 1043 kez okundu
 
Seydişehir’in en hızlı yükselen Internet haber Portalı
www.seydisehirgundem.com......haber röportajı..Görüntülü..
RÖPORTAJ Haberi
Seydişehir’in en hızlı yükselen Internet haber Portalı

                                 

Ayşegül ÇAĞIL.

Seydişehir Gündem haber portalı birkaç yıldır yenilenen yüzü ve felsefesiyle ziyaretçi sayısını neredeyse üçe katladı. Sitenin sahibi ve yayın yönetmeni Gazeteci Enver Haykır beyle Internet gazeteciliği üzerine konuştuk.

www.seydisehirgundem.com’a hızla artan ilginin nedenleri nelerdir?

Birkaç nedeni var! En önemlisi hızlı güncellenen haberi anında doğru tarafsız bir biçimde okura ulaştıran bir portal haline gelmemiz. 21 yüz yılın okuru haberi anında istiyor. Tüm unsurlarıyla fotoğrafını, görüntüsünü, yaptığı yorumu, röportajları günlük siyasal haberleri ve analizleri görüp okumak istiyor. Haber sitemiz okuyucudan gelen bu taleplere cevap vermeye başlayınca ilgi arttı. Seydişehir ve bölgesi Türkiye ve yurt dışı okurlarımızın günlük okuyucu sayımız 50 binlere ulaştı. Bunu ezbere konuşmuyoruz sitemizin sayı hangi şehirlerden tıklanma durumuna göre söylüyoruz.

Neler değişti İnternet sitesinde?

Sitemizde yeni tasarımlar ve ara yüzleriyle birlikte okuyucularımızın anlayışları da değişti. Sitemiz 7 gün 24 saat güncellenen haberi ve yorumu anında okuyucuya ulaştıran, özel haber üreten bir haberciliğe yöneldik. Seydişehir Gündem portalının bağımsız ve özgür haberciliği sitemize yansıyor. İnteraktif bir yapıya kavuştuk.

Internet sitesi için hedef ve projeleriniz nelerdir?

www.seydisehirgundem.com siteler içerisinde en çok okuyucu kitlesine ulaşan İnternet gazetesi haline geldi. Türkiye geneli İnternet Derneği içerisinde yer alarak ulusal boyutta haber ağı oluşturduk. Bu gurup içerisinde Türkiye genelinde yerimizi aldık. Bu yapıyı daha da ileriye taşıyacağız.

İnternet gazeteciliği yapılıyor mu?

Bu tartışılır. Birincisi 21 yüz yıl okurunun yapısına uygun gazetecilik eğitimi diğeri ise haber portallarının kadro yani ekip ve mali olanakları donanım yapıları İnternet haberciliği yapmaya yetmez. Hala daha gazetelerden veya başka yerlerden gelen kulaktan dolma güvenilir olmaya haberleri kopyala yapıştır yapılmaktadır. Bu anlayışın biraz daha uzun süreceğe benziyor. Biz ekip olarak 21 yüz yıl okurlarının taleplerine hazırız. Bunlar doğrultusunda çalışmalarımızı yapıyoruz. Karşılığını da alıyoruz.

Size teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar diliyorum!

               Bende size teşekkür ediyorum

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Seydişehir’in, en, hızlı, yükselen, Internet, haber, Portalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı