Kurban paylaşmaktır, kardeşliktir, iyiliktir, berekettir.
Haber Detayı
21 Mayıs 2021 - Cuma 11:52 Bu haber 1999 kez okundu
 
Tarım kop desteklemeleriyle gelişiyor
EKONOMİ Haberi
Tarım kop desteklemeleriyle gelişiyor

KOP Bölge İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen, Seydişehir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kop’la Organikler Toprağa Geri Dönüyor” projesi ile “Çilek Bahçelerinde Elektrikli Çit Kurulumu” projelerinin devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Teslim törenine Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Konya İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Ergin, Siyasi Parti İlçe Başkanları, STK Başkanları ve çiftçilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Personeli Mühendis Ali Özel, “yürütülen projeler kapsamında proje ortağı ve yararlanıcısı olan Ziraat Odası Başkanlığımıza 80 hibe ile 10 tonluk katı gübre dağıtma makinesi ile anız parçalama makinesinin devrini gerçekleştiriyoruz. Yine proje ortağımız ve yararlanıcımız Karaören Tarımsal Kalkınma Kooperatifimize de yine 1 adet 10 tonluk katı gübre dağıtma makinesini 80 hibe desteğiyle devrini gerçekleştiriyoruz. Bunun yanında 28 üreticimize de 75 hibeli güneş enerjili elektrikli çit desteği sağlıyoruz” dedi.

Karaören Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mevlüt Kara, “110 üyeye sahip kooperatifimiz, tarımsal ve hayvansal üretimde Seydişehir için büyük bir önem taşıyor. Bu proje kapsamında 80 hibe olarak kooperatifimize kazandırdığımız katı gübre dağıtma makinemiz üyelerimize ve üreticilerimize büyük bir katkı sağlayacak. Emeği geçen Kaymakamımız Aydın Erdoğan’a, Belediye Başkanımız Mehmet Tutal’a, İl Tarım ve Orman Müdürümüz Ali Ergin’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“KOP ile Organikler Toprağa Geri Dönüyor” proje ortağı ve yararlanıcısı olan Ziraat Odası Başkanı İsmail Korkmaz, proje kapsamında şehrimizin tarımsal üretiminin daha da artması için yürütülen projelerde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Seydişehir tarımının ve hayvancılığının desteklemelerle daha da geliştiğini ifade eden Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “ilçemizde tarımsal ve hayvansal üretim her geçen gün desteklemelerle daha da gelişiyor. Bizler de belediye olarak kooperatiflerimizle, STK’larımızla işbirliği içerisinde ilçemizin tarımsal ve hayvansal üretimine katkı sağlamaya devam ediyoruz. İlçemiz üreticilerini ilgilendiren bu projede emeği geçen başta KOP idaremiz olmak üzere herkese teşekkür ediyor, proje kapsamında hibe alınan ekipmanların üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Seydişehirli üreticilerin tarımsal ve hayvansal üretimde büyük bir mesafe aldığını söyleyen Konya İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Ergin “üreticilerimizin her zaman ve her koşulda yanlarında olmaya devam ediyoruz. Seydişehir’de bu güne kadar birçok projeyi hayata geçirdik, hayata geçirmeye de devam ediyoruz. Kaymakamımız ve belediye başkanımız da üreticilerimize ve bizlere büyük destek vermeye devam ediyor” diye konuştu.

Seydişehir’de üretim konusunda büyük bir işbirliği içerisinde olduklarını ifade eden Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, bu işbirliğinin meyvelerini aldıklarını ve bunun somut göstergesini de bugün üreticilerimize teslim ettiklerini söyleyerek ekipman desteğinin üreticilere hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların akabinde makine ve ekipmanlar, proje yararlanıcısına teslim edildi. Devir teslim törenine muhtarlar ve çiftçiler de katıldı.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Tarım, kop, desteklemeleriyle, gelişiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı